Poražena u finalu kvalifikacija: Olga Danilović neće igrati na Vimbldonu

Najbolja srpska teniserka Olga Danilović, poslije odlične igre u Rolan Garosu, neće igrati na Vimbldonu, pošto je poražena u finalu kvalifikacija.

Olga Danilović tokom meča

Bolja od Olge Danilović bila je Dalma Galfi rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6 (6).

Olga je odigrala katastrofalan prvi set, u kojem je uzela samo prvi gem na meču, kada je spasila tri brejk lopte, a zatim izgubila narednih pet i već za 23 minuta se našla u nenadoknadivom zaostatku, piše Sportal.

Zanimljivo, u drugom setu je propustila četiri brejk lopte u osmom gemu. Imala je brejk viška od četvrtog gema, koji je Galfi vratila u sedmom, da bi u narednom Olga propustila četiri brejk lopte za 5:3 i servis za izjednačenje.

Na kraju se drugi set riješio u taj-brejku, koji je Galfi dobila rezultatom 8:6.