MEVZA Porazi odbojkaških timova iz Republike Srpske u Sloveniji

Odbojkaški klubovi iz Republike Srpske doživjeli su poraze u Srednjoevropskoj ligi na gostovanjima u Sloveniji.

Maribor je u muškoj konkurenciji savladao Mladost 3:1 , po setovima je bilo 25:21, 26:28, 25:19, 25:12. Nakon izjednačenja u drugom setu činilo se da će Brčaci da preokrenu rezultat i igru, ali se ona raspala u četvrtom setu pa je domaći tim lako slavio.

Bimal Jedinstvo je u ženskoj konkurenciji nakon velike borbe takođe poraženo kod GEN Voleja. Slovenački tim je slavio 3:2 po setovima je 25:19, 25:21, 17:25, 23:25, 15:12. Brčanke su se uspjele vratiti nakon 0:2, ali nisu uspjele da dođu do pobjede. Banjaluka Volej je takođe poražena kod Nova Branika u Mariboru, mada je pružila žestok otpor. Slovenački predstavnik je slavio 3:0, po setovima je bilo 25:17, 25:21, 25:19.