Portugalac ušao sa klupe i pogodio za trijumf: Ronaldo postigao 700. gol u klupskoj karijeri, a napravio je još jedan podvig

Kristijano Ronaldo je ostvario još dva velika podviga.

Portugalac je postigao svoj 700. gol u klupskoj karijeri, a za to su mu bile potrebne 943 utakmice.

Iskusni napadač je počeo meč protiv Evertona na klupi, a u 29. minutu je zamijenio povrijeđenog Antonija Marsijala, da bi u 44. iskoristio dobro dodavanje Kazemira i zatresao mrežu domaćih za 1:2, a ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Prethodno je Aleks Ivobi doveo “Karamele” u vođstvo u petom, a izjednačio je Entoni u 15. minutu.

Bio je ovo prvi pogodak Ronalda u tekućoj sezoni Premijer lige, a na taj način je uz svoje ime stavio još jedan rekord.

Naime, on je u 20 sezona uzastopno bio strijelac u nacionalnim šampionatima.

Pored dva mandata u Junajtedu igrao je za matični Sporting iz Lisbona, Real Madrid i Juventus.