PORTUGALCI NADOMAK OSMINE FINALA Turcima treba čudo u Dortmundu, velika prednost za Ronalda i društvo na poluvremenu

Fudbaleri Portugala i Turske ukrstili su koplja u meču 2. kola grupe F Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Nakon prvih 45 minuta Portugal vodi sa 2:0 i na dobrom je putu da osigura plasman u osminu finala na EURO.

Nakon blijede predstave u prošlom kolu kada su u finišu izvukli trijumf protiv Češke, Portugalci su pokazali reakciju.

Igrao se 21. minut kada je Bernardo Silva naletio na odbitak i smjestio loptu u gol Turske za veliko slavlje izabranika Roberta Martineza.

Nevjerovatno šta se desilo Turcima kod drugog gola. Nakon jedne kontre Portugala, lopta je došla do Sameta Akajdina, koji je ne gledajući gdje se nalazi njegov golman, poslao pas ka golu, a kako Bajindir nije bio na liniji, već je izašao, lopta je prošla pored njega i prešla gol liniju.

Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.