POSUSTAJU U BORBI ZA TITULU Hajduk napravio novi veliki kiks

Fudbaleri Varaždina i Hajduka remizirali su rezultatom 1:1 u utakmici 24. kola HNL-a te je tako splitski tim ponovo kiksnuo u borbi za titulu.

Rijeka će tako imati priliku da se bodovno odmakne Hajduku na četiri boda ukoliko u nedjelju savlada Dinamo u gostima, što će, naravno, biti najteži mogući zadatak.

Isto tako će i Zagrepčani imati priliku da se primaknu vodećem dvojcu i učine šampionsku borbu utroje potpuno dramatičnom.

Hajduk je u Varaždinu imao sve u svojim rukama, ali je ponovo neprijatno iznenadio svoje navijače.

Istina, domaći su poveli preko Domagoja Drožđeka u 40. minutu, ali su i ostali sa desetoricom na terenu 11 minuta kasnije posle isključenja Marka Dabra.

Gosti su brzo iskoristili brojčanu prednost, izjednačili preko Nika Sigua u 66. minutu, i navaljivali na gol Varaždina međutim odbrana domaćeg tima na kraju je uspela da se sačuva i da osvoji veliki bod.

Trener Varaždina je u drugom poluvremenu sa nekoliko izmena ojačao defanzivu i to mu se isplatilo.

Podsjetimo, Hajduk čeka na titulu prvaka Hrvatske još od 2005. godine.