Poznati atletičar ostao BEZ NOVCA, prodaja olimpijske medalje jedini izlaz

Poznati atletičar iz Bocvane Najdžel Ejmos (29) odlučio je da prodaž medalju koju je 2012. godine osvojio na Olimpijskim igrama u Londonu zbog teške finansijske situacije  njegove porodice u kojoj se našla nakon što je on pao na doping testu.

Nijel Amos

Ejmos je u julu prošle godine dobio trogodišnju suspenziju, ostao je bez sponzora, a račune su praznili troškovi odbrane.

– Finansijski je ovo iscrpljujući proces. Već sam potrošio oko 67.000 dolara na advokatski tim. Ipak, nadam se da će se isplatiti i da će mi smanjiti kaznu – rekao je Ejmos.

Dok čeka odluku odlučio je da proda medalju koju je osvojio 2012. godine u Londonu. Drugog rješenja jednostavno nema jer porodica ispašta.

– Trenutno mi je jedina investicija ili izvor prihoda olimpijsko srebro iz 2012. godine. U kontaktu sam s nekoliko finansijskih savjetnika i s određenim ljudima koji su spremni da kupe medalju. Nude mi oko 340.000 dolara, ali nadam se da će moj dokumentarac koji izlazi na Netflixu za duplo povećati cijenu – rekao je Ejmos.

On je bio pozitivan na nedozvoljenu supstancu GW1516 koja reguliše rad metabolizma i topi masnoće.

Ovo je naravno sve ostavilo ogromnu mrlju na njegovu karijeru jer je bio među najboljim u disciplini u kojoj se takmiči i najbolji atletičar BiH Amel Tuka.

Atletičaru iz Bocvane srebro iz Londona je najveći uspjeh, a osim toga tri puta je slavio na trkama Dijamantske lige, te na brojnim takmičenjima u Africi, piše Sportsport.ba.