PREDSTAVA ZA SVAKOGA Nemilosrdna Benfika BROJALA DO 10, oboren rekord portugalskog prvenstva

Fudbaleri Benfike odigrali su najefikasniju utakmicu u istoriji portugalskog šampionata, jer su savladali Nacional u 21. kolu sa čak 10:0!

Već poslije 30 sekundi igre i pogotka Aleksa Grimalda bilo je jasno da će ovo biti veče lisabonskih “orlova”, ali niko nije mislio na dvocifren broj.

Seferović je u 21. i 27. minutu utrostručio prednost, da bi u drugom poluvremenu krenula prava žurka na “La Lušu”.

Kao na traci, Feliks, Pici, Fero, Dijaz, Žonas dva puta i Silva… Djelovalo je kao da je riječ o video igrici.

Benfika je uputila ukupno 24 udarca, naspram pet protivnika, a 14 ih je išlo u okvir gola, pa je golman Danijel imao pravu noćnu moru.

Ovim trijumfom je tim iz prestonice ostao na bod iza vodećeg Porta, piše Blic.