PREMIJERLIGAŠI SIGURNI Poznati prvi učesnici četvrtfinala Kupa Republike Srpske (FOTO)

Završena su četiri duela osmine finala Kupa Republike Srpske.

FK Sloga Doboj

Svoje mjesto među osam najboljih ekipa izborili su fudbaleri Sloge iz Doboja, Zvijezde 09, Tekstilca, te Borca iz Kozarske Dubice.

Premijerligaši su opravdali uloge favorita. Iako su nastupili u izmijenjenim sastavima, nisu dopustili da se domaćini iz prvoligaškog karavana naprave iznenađenje.

Sloga je tako gostujući u Zvorniku minimalcem porazila Drinu. Dovoljno za plasman u narednu rundu bio je gol Obrada Starčevića u 64. minutu meča.

Kraj u ZvornikuFK Drina-FK Sloga Meridian 0:1(0:0)Strijelac za FK Sloga,Obrad Starčević.Svoje minute za seniorsku ekipu su odigrali i Tatić Minja kao i Šešlak Ognjen koji je na ovoj utakmici debitovao.

Posted by FK Sloga Meridian on Wednesday, October 4, 2023

I drugi predstavnik u najjačem takmičenju Zvijezda 09 plasirao se u četvrtfinale. Ekipa iz Ugljevika je sa 2:0 bila bolja od Laktaša, a junaci trijumfa bili su Sedad Subašić u 10. i Krsta Đorđević u 86. minutu.

Prava goleada viđena je u Srpcu. Tim sa drugoligaškog zapada pokazao je zube Dubičanima, ali je na kraju morao pružiti ruku boljem, pošto su gosti slavili sa 4:2

Jedino iznenađenje viđeno je u Derventi, gdje je Tekstilac sa 3:1 porazio višerangiranu Slobodu iz Mrkonjić Grada.

Posljednji meč u današnjem danu odigraće fudbaleri Radnika i Borca, koji je na programu od 18 časova na Gradskom stadionu u Bijeljini.