PREOKRET ČELSIJA Plavci zahvaljujući rezervisti slavili protiv Aston Vile

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Aston Vilu rezultatom 2:1 u 30. kolu Premijer lige, a i u ovom meču viđen je preokret.

Vila je šesti meč zaredom u Premijer ligi ostala bez pobjede, dok je Čelsi upisao drugu uzastopnu pobedu istim rezultatom kao prethodno na Stamford Bridžu.

“Plavci” su bili bolji posle prvih 45 minuta, sa čak 76% poseda lopte, ali je rezultat bio 1:0 za domaćina.

Strijelac gola bio je defanzivac Kortni Haus dva minuta prije isteka regularnog dijela.

Potez koji se ispostavio kao briljantan za Frenka Lamparda bio je uvođenje Kristijana Pulišića u 55. minutu, umesto startera Rubena Loftus-Čika.

Mladi Amerikanac je u 60. minutu postigao gol za izjednačenje, na asistenciju Aspilikujete, a Španac je potom, samo dva minuta kasnije, asistirao Olivijeu Žiruu koji je donio pobjedu.