PREOKRET Kecmanović vodio 2:0 pa izgubio na US Openu

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u prvom kolu US Opena od francuskog tenisera Artura Rinderneka sa 3:2 u setovima. Kecmanović je propustio veliku šansu za plasman u narednu rundu, pošto je vodio sa 2:0 u setovima.

Meč je gtrajap više od četiri sata i 20 minuta. Djelovalo je kao da će srpski teniser upisati rutinsku pobedu, pošto je osvojio prva dva seta, ali je uslijedio potpuni krah i preokret rivala.

Da bi meč mogao biti veoma neizvjestan, nagovijestio je prvi set. Nakon 12 gemova nije viđen brejk, pa je taj-brejk odlučio osvajača seta.

Kecmanović je u dodatnom dijelu bio bolji sa 12:10 i poveo u setovima.

Srpskom tenisru bio je dovoljan jedan brejk u drugom setu, da bi isti osvojio sa 6:3 i poveo sa 2:0 u setovima, a onda je uslijedio pad.

Očekivalo se da će Kecmanović iskoristiti momentum koji je na njegovoj strani i privesti meč kraju, ali do toga nije došlo.

Rindernek je oživeo u trećem setu, u kojem je imao brejk prednosti i vodio sa 5:3.

Miomir je uspeo da izjednači na 5:5, ali je potom izgubio servis, pa je Francuz osvojio treći set sa 7:5.

Velika borba gledala se u četvrtom setu, koji je trajao skoro sat vremena, a koji je zahvaljujući jednom brejku, pripao Rinderneku sa 6:3, pa je francuski teniser tako došao do izjednačenja od 2:2 u setovima.

Odlučujući, peti set, nije protekao na način na koji je srpski teniser želeo.

Kecmanović je odmah izgubio gem na svoj servis, a potom je Francuz potvrdio brejk i poveo sa 2:0.