PREOKRET NA GRBAVICI Mlada reprezentacija BiH stigla do pobjede u sudijskoj nadoknadi

Mlada reprezentacija BiH pobijedila je Crnu Goru rezultatom 2:1 u 7. kolu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Prvo poluvrijeme na Grbavici donijelo je jedan gol. Pogotku je prethodila zaista blijeda igra obje ekipe. Igrala se sama završnica prvog dijela kada do vodstva stižu gosti, a strijelac je bio Krstović poslije ubačaja s desne strane.

Tim BiH do izjednačenja stiže u 61. Pred svojim golom se poigravao Nikčević, loptu mu je uzeo rezervista Memić i postigao za 1:1.

Osam minuta kasnije viđena je diskutabilna sudijska odluka. Memić je krenuo sam prema golu, sa leđa je startao Divanović, odnio loptu, ali i našeg fudbalera, a sudija Saggi nije svirao ni prekršaj.

U sudijskoj nadoknadi vremena izabranici Slobodana Starčevića stižu do pobjede. Begić je odlično šutirao sa tridesetak metara, lopta je pogodila stativu i došla do Savića kojem nije bilo teško da je pospremi u mrežu.

S ovom pobjedom Bosna i Hercegovina je stigla do osmog boda i trenutno trećeg mjesta u grupi.