Preskočio prvu prepreku: Krajinović pobjedom započeo kvalifikacije za Rolan Garos, sada čeka Međedovića

Srpski teniser, Filip Krajinović uspio je da prebrodi prvu prepreku u kvalifikacijama za Rolan Garos, pošto je poslije preokreta savladao Martina Dama iz Sjedinjenih Američkih Država - 2:1 (6:7, 6:3, 6:1).

SRPSKA OPEN FILIP KRAJINOVIĆ

Meč je potrajao oko dva sata, a Amerikanac je nešto bolje igrao tokom prvog seta i mogao je da završi posao i prije tajbrejka, pošto je u 12. gemu imao brejk i set loptu.

Međutim, Krajinović se tada izvukao, ali je odigrao zaista loš tajbrejk, osvojio dva poena i prepustio prvi set rivalu.

U drugom setu je Krajinović držao konstantu i baš kada je to bilo najpotrebnije napravio je brejk u osmom gemu i potom je ovjerio izjednačenje u ovom meču.

Kada je reč o trećem setu, tamo nije bilo nikakve dileme, jer je Filip uspio da napravi brejk odmah na startu, a potom i još dva do kraja i da prođe u drugu rundu kvalifikacija.

Interesantno je da je žrijeb u drugoj rundi želio da spoji Krajinovića sa pobjednikom meča između Hamada Međedovića i Luke Puja, koji je u trenutno u prekidu zbog kiše.