Presudio bivši igrač Partizana: Bugari priredili senzaciju i savladali košarkaše Njemačke

Aktuelni svjetski prvaci, košarkaška reprezentacija Njemačke, doživjeli su poraz u kvalifikacijama za Eurobasket 2025. godine na gostovanju u Bugarskoj.

Junak ovog iznenađujućeg trijumfa bio je bivši igrač Partizana, Kodi Miler-Mekintajer, čiji su poeni odveli Bugare do pobjede rezultatom 67:62.

Utakmica odigrana u Botevgradu donijela je krajnje čudan tok događaja, obilježen izuzetno malim brojem poena – tri kvartala su donijela manje od 30 postignutih poena pojedinačno.

Nijemci su na početku meča izgledali kao da će dominirati, pošto su meč započeli serijom 19:4. Međutim, domaćini su odgovorili serijom 16:0, prelomivši tako prvu i drugu četvrtinu u svoju korist.

Kodi Miler-Mekintajer predvodio je ekipu Bugarske na impresivan način, čak i u trenucima kada je Njemačka uspjela da se odvoji na sedam razlike tokom treće četvrtine.

Pobjedonosna trojka Hrista Zaharijeva, koja je stigla na oko minut i po do kraja utakmice, bila je prelomna za konačan ishod meča, donoseći Bugarskoj prednost od +5, koju je uspjela da zadrži, posebno zahvaljujući koševima Kodi Miler-Mekintajera.

Upravo je on na kraju bio najefikasniji igrač utakmice sa 23 poena, uz pet skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Hristo Zaharijev sa 15 poena, dok je Georgi Bojanov doprinio sa 11 poena. Sa druge strane, kod Njemačke se istakao Oskar da Silva sa 15 poena i 12 skokova.

Poslije ovog meča, kako Nijemci tako i Bugari imaju po jednu pobjedu u Grupi D kvalifikacija za Eurobasket 2025, dok nas očekuje i meč između Crne Gore i Švedske.