PRESUDIO START Šakota: Ovaj meč nije bio naš prioritet

Loše veče za Crvenu Zvezdu. Od starta do kraja Beograđani nisu uspjevali da uhvate priključak za sjajnim Efesom koji je ubacio 14 trojki.

FOTO EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Katastrofalan je bio start meča nakon kojeg nije bilo povratka. Zvezda je častila rivala koji se razmahao, poveo 11:0 a onda odveo meč u ritam koji mu potpuno odgovara. Umjesto da prekršajima spriječe da se gosti razmađu, u prvoj četvrtini se nisu uspjeli domaći priviknuti ni na kriterijum koji je dopuštao jaču odbranu.

Istina na kraju je beogradski tim mogao i da zaprijeti, ali je u ključnim momentima opet griješio.

Nismo dobro otvorili utakmicu. Primali smo previše laganih poena nakon izgubljenih lopti, tako da je rezultat bio logičan. U ovom trenutku, ovo je dobra lekcija za sve nas. Ono što nervira navijače, nervira i mene. Mogli ste da čujete i sami, rekao sam da ne treba da otvorimo utakmicu kao protiv Olimpijakosa. Kada počneš mekano i kada je protivnik odličan, stvar se pogoršava proporcionalno. Teško je stati i promijeniti sve odjednom. Na poluvremenu smo pokušali da se fokusiramo drugačije, nešto smo i uspeli. Nedostaju nam igrači, kao što su Lazić. Efes je dosta jači od nas i u kontinuitetu su rezultata. Igraju odlično kada treba, imaju lidera koji je uvijek tu. Mi obično kažemo „igru možeš da zaustaviš, ali pojedinca ne“. Zna se koji su igrači odlični i koji osvajaju trofeje – rekao je Šakota na presu.

Pred Zvezdom su važne utakmice i u regionalnom šampionatu, već u ponedjeljak slijedi derbi protiv Partizana , koji može mnogo da donese.

– I prije Barselone smo znali. Moramo da napravimo prioritet šta nam treba. Ova utakmica nije bila prioritet i nadam se da neće ostaviti negativne posledice. Dobar tim treba da odreaguje poslije poraza, a znamo da igramo sa protivnikom koji je prvi u ligi. Nismo na baterije, nismo na struju, negde utrošak postoji – dodao je Šakota.

Trener je naveo da ne želi prerano da vrati u igru Branka Lazića i Stratosa Perperogulua.