Prijedorčani ispustili pobjedu u sudijskoj nadoknadi: Bekrić donio bod Željezničaru

Fudbaleri Rudar Prijedora i Željezničara su odigrali nerešeno 2:2 u okviru 16. kola Premijer lige BiH.

Gosti su poveli u 29. minutu kada je Bojo šutirao, golman domaćih Šćekić je odbio loptu do Juričića koji je kratko dodao do Mekića, a ovaj nije imao problema da zatrese mrežu.

Osam minuta kasnije Amoa je prelijepim golom glavom izjednačio, a dva minuta kasnije pogodio je prečku.

U drugom poluvremenu su Prijedorčani bili mnogo bolji, stvarali su šanse, a internacionalac iz Gane je u 73. minutu odbijenu loptu pospremio u mrežu i tako postigao svoj drugi gol na utakmici.

Kada se činilo da će Rudar stići do tri boda iskusni Bekrić je na samom isteku sudijske nadoknade izjednačio na 2:2.

Sloboda – Velež (18 časova)

Plasman: Zrinjski 39, Tuzla Siti 32, Sarajevo 25, Borac, Široki Brijeg po 23, Sloboda 22, Željezničar 19, Leotar 16, Rudar Prijedor 15, Velež 13, Posušje 12, Radnik 10 bodova.