PROPUŠTENA ŠANSA Kalinić presudio Zvezdi u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Fenerbahčea nakon dramatične završnice 63:66 u Istanbulu. Beograđanima je presudio bivši član Nikola Kalinić koji je prvo uhvatio važnu loptu a zatim i pogodio odlučujući šut. “Crveno-bijeli” su imali posljednji napad, a Stratos Perperoglu je promašio šut za produžetak.

FOTO EVROLIGA/KK FENERBAHČE

Zvezda je propustila veliku šansu da dođe do trijumfa, ali je svojim greškama dopustila rivalu da na kraju slavi i vrati se u borbu za TOP 8.

Fenerbahče je brzo poveo 7:0  a zatim i 10:2. Zvezda se potom povezala u napadu i došla do izjednačenja (17:17). Beogradski tim je non stop bio u igri. Obje ekipe su igrale rastrzano sa puno izgubljenih lopti.

Početkom drugog poluvremena povrijedio se Marko Jagodić Kuridža.Zvezda je prvi put prešla u vođstvo 43:41  a zatim imala i 47:43, ali nije u potpunosti iskoristila loš period domaćih, pa je na kraju treće četvrtine bilo 51:51.

Mahmutoglu je trojkom pokrenuo seriju7:0 kojom je Fenerbahče poveo 60:56. Uslijedio je odgovor Zvezde koja je prešla u vođstvo 61:60 i onda napravila nekoliko grešala koji su riješili pitanje pobjednika. Greška Lazića, pa koraci Brauna praktično su dali šansu domaćima da slave.

Najefikasniji u Fenerbahčeu i jedini dvocifreni bio je Nikola Kalinić sa 10 poena, dok su poen manje dal Nando De Kolo i Derik Vilijams.Kod Zvezde su po 14 poena dali Kevin Panter i Lorenco Braun.