PROPUSTILE ŠANSU Odbojkašice Gacka poražene na startu kvalifikacija za Ligu šampiona

Odbojkašice Gacka nisu uspjele da otkinu ni set belgijskom Asteriksu u kvalifikacijama za Ligu šampiona iako su imale lijepu priliku da to urade.

Odbojkašice Gacka

Šampionke BiH poražene su sa 0:3 (20:25, 24:26, 12:25), a kao što rezultat sugeriše, šansu su propustile u drugom dijelu igre. Imale su izabranice Saše Slijepčevića prednost od 18:12, ali su stale i dozvoiolile Belgijankama da okrenu. Nakon toga, treći set bio je samo formalnost.

Gačanke sutra igraju meč drugog kola na turniru u Zagrebu, a rival će im biti crnogorski Herceg Novi od 17 časova.

U drugu fazu kvalifikacija za elitno takmičenje plasiraće se dva najbolja tima, a pored Belgijanki i crnogorki u ovoj grupi je još domaćin turnira Mladost.