PROSLAVA ROĐENDANA UZ POBJEDU Zvezda na krilima Kataija i Ivanića savladala Proleter (VIDEO)

Crvena zvezda je u slavljeničkoj atmosferi savladala Proleter sa 3:0 u 8. kolu Superlige Srbije.

Obilježili su crveno-bijeli 58. rođendan stadiona “Rajko Mitić”, a slavljenik je i trener Dejan Stanković koji je proslavio 43. rođendan.

Domaći su u vođstvo došli u 24. minutu, Aleksandar Katai je iz slobodnog udarca pronašao Miloše Degeneka koji je spustio loptu pred gol gostiju gdje je bio seku sanogo kojem nije bilo teško da iz blizine pogodi mrežu Novosađana.

Katai je u 28. minutu dobio dobru loptu od Mirka Ivanića na lijevoj strani šesnaesterca, zaobišao je golmana Nikolu Petrića i zatim rutinski udvostručio prednost svog tima.

Isti igrač je u 74. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika susreta poslije novog pasa Ivanića i sjajne varke, a dva minuta kasnije zbog ofsajda je poništen gol Milana Gajića nakon signalizacije iz VAR sobe.

Na kraju sigurna pobjeda šampiona Srbije koji je tako nastavio potjeru za najvećim rivalom Partizanom za kojim zaostaje dva boda.

Plasman: Partizan 21, Crvena zvezda 19, TSC 17, Napredak 15, Spartak, Voždovac po 12, Čukarički 10, Radnik, Vojvodina po 9, Radnički 1923 8, Kolubara 7, Radnički Niš 6, Metalac, Proleter po 5, Novi Pazar 4, Mladost bez bodova.