PROTIV JAPANCA ZA ZLATO Nemanja Majdov u finalu Svjetskog prvenstva

Džudista iz Istočno Sarajeva Nemanja Majdov izborio je mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u u kategoriji do 90 kilograma.

Nemanja Majdov

Reprezentativac Srbije će se u Abu Dabiju za najsjanije odličje boriti protiv Japanca Gokija Tadžime u toku srijede popodne.

Momak iz Istočnog Sarajeva bio je sjajan u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata. U prvom kolu je bio slobodan, a u drugom je savladao Čeha Klementa. U finale grupe je ušao pobjedom protiv Ačildijeva iz Turkmenistana.

Mjesto u polufinalu je osigurao trijumfom protiv Kubanca Silve Moralesa. Sjajan put do borbe za najsjanije odličje okončao je pobjedom protiv Karamnoba Sagaipova iz Libana.

Nemanja Majdov je aktuelni evropski prvak u ovoj disciplini, a prvak svijeta bio je u Budimpešti 2017. godine.