Protutnjao do osmine finala: Cicipas dominantnom partijom savladao Žanga i zakazao duel sa Italijanom

Finalista Rolan Garosa iz 2021. godine, Stefanos Cicipas, protutnjao je kroz šesnaestinu finala drugog grend slema u sezoni, pošto se jedva oznojio u duelu sa Žiženom Žangom.

Stefanos Cicipas

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je u trećem kolu bez muke pobijedio Kineza Žižena Žanga.

Trenutno deveti reket planete slavio je rezultatom 3:0 (6:3, 6:3, 6:1), poslije svega jednog sata i 34 minuta igre.

Grk je uvodni set rešio u svoju korist zahvaljujući jednom brejku, koji je napravio već u drugom gemu, za vođstvo od 2:0. Taj brejk je odmah zatim potvrdio, da bi prednost stečenu na startu uspješno sačuvao do kraja seta.

Drugi set je završen istim rezultatom kao i prvi (6:3), ali je u njemu Žang jednom više servirao, pa je Cicipas zapravo uspio da napravi dva brejka. Prvi put je Stefanos oduzeo servis protivniku u prvom gemu seta, a drugi put u poslednjem.

Na kraju, treći set je završen još ubjedljivijim rezultatom (6:1), a Cicipas je i u njemu napravio dva brejka. Nakon početnih 1:1, Kinez više nije uspio da osvoji nijedan gem do kraja meča.

U borbi za četvrtfinale, Cicipas će se sastati sa Mateom Arnaldijem iz Italije, koji je priredio jednu od najvećih senzacija dosadašnjeg Rolan Garosa, pobjedom nad Andrejem Rubljovim u trećem kolu.