PRVA LIGA RS Famos bolji od Ljubića, Omarska i Radnik podijelili bodove (FOTO)

Kompletirano je 10. kolo Prve lige Republike Srpske, a u nedjelju su odigrane 2 posljednje utakmice.

Famos je u Vojkovićima bio bolji od Ljubića iz Prnjavora sa 2:1, dok su Omarska i Radnik podijelili bodove, a bilo je 2:2.

Famos je poveo već u 4. minutu kada je strijelac bio Danel Blažić, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. Izjednačenje Ljubiću donio je Dragan Jugović, golom u 62. minutu, ali je rados Prnjavorčana kratko trajala, pošto je samo 2 minuta kasnije Marko Marković pogodio za novo vođstvo Famosa.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, a Ljubić je od 65. minuta igrao sa igračem manje, kada je glavni arbitar Danko Butulija pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton Borisu Žižku.

Omarska je dočekala ekipu Radnika, a osim golova utakmica je obilovala i kartonima, ali samo na jednoj strani. Glavni sudija Marko Maksimović domaćinu Omarskoj pokazao je 11 žutih kartona i 1 crveni.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a Omarsku je u vođstvo doveo Vedran Panić u 8. minutu. Uslijedio je preokret Radnika, a Uglješa Stevanović pogodio je mrežu domaćina u 11. a zatim i u 35. minutu. Ipak konačan rezultat utakmice postavio je Ognjen Ristanović autogolom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, pa je na kraju utakmica završena rezultatom 2:2.