PRVENAC LUKIĆA I AUTOGOL MUJKIĆA ZA TRIJUMF Borac teško, ali zasluženo savladao Slobodu

Fudbaleri Borca su uknjižili nova tri boda pošto su u 2. kolu m:tel Premijer lige BiH savladali Slobodu sa 2:0.

Banjalučani su bili bolji rival, stvarali su šanse od starta susreta, ali su do vođstva stigli tek u 59. minutu.

Tada je po zemlji šutirao Almedin Ziljkić, golman Tuzlaka Adnan Golubović je odbio loptu, a mladi Jovo Lukić je uklizao i ubacio je u mržu postigavši svoj prvenac za banjalučki tim.

U 83. minutu poslije dobre akcije domaćih po lijevoj strani i ubačene lopte pred gol Slobode nespretno je reagovao Adnan Mujkić i zatresao sopstvenu mrežu.

Banjalučki tim sada ima maksimalnih šest bodova koliko i sarajevski Željezničar koji je danas kao gost pobijedio ekipu Radnika u Bijeljini sa 2:0.

Tuzla Siti – Krupa (20.30)

Plasman: Borac, Željezničar po 6, Sarajevo, Zrinjski, Široki Brijeg po 3, Sloboda, Radnik po 1, Olimpik, Tuzla Siti, Krupa, Velež, Mladost bez bodova.