PRVI GOLOVI U LIGI ŠAMPIONA Porto pokvario meč bez promašaja Luke Perića (VIDEO)

Doskorašnji rukometaš Borca Luka Perić debitovao je u drugom kolu Lige šampiona za svoje Celje koje je doživjelo šokantan poraz.

Luka Perić

Šampion Slovenije je prokockao nevjerovatno vođstvo u drugom kolu elitnog takmičenja i doživio drugi poraz 29:30. Mladi tim Alema Toskića razbijao je Portugalce, na poluvremenu vodio sa 16:9, a Perić do pauze postigao dva gola. Nastavili su Celjani u istom ritmu, Mitja Janc je bio nepogrešiv i činilo se da bodovi ostaju u Zlatorog areni.

Perić je postigao još dva gola i meč završio bez promašaja, ali je problem što su se domaći „ugasili“ u 40. minutu. Tada su imali velikih 24:16 i stali.

Po vodstvu z 21-12 je žal sledil mrk. Porto z 21 zadetki v drugem polčasu do zmage 29-30. Imeli vse, žal izgubili vse…

Posted by RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO on Wednesday, September 20, 2023

Porto je od 25:17 stigao na 25:23, potom poveo sa 27:26. Domaći su se na kratko pribrali i preokrenuli na 29:27, ali je uslijedio novi pad i bodovi su otišli na krajnji jugozapad Evrope.

Celjani poslije dva kola nemaju nijedan bod, a koliko su bili blizu govori i gol razlika -3 jer su u prvom kolu na gostovanju GOG-u u Danskoj takođe poklekli u samom finišu.