PRVI PORAZ BORCA Vranješ donio izjednačenje, pa u sudijskoj nadoknadi pogodio stativu (VIDEO)

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su od Tuzla Sitija sa 2:1 u utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovo je prvi poraz Banjalučana u novoj sezoni.

Nakon prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 0:0, drugih 45 minuta donijelo je mnogo više uzbuđenja. Prvo je Ubiparip, na kojeg je upozoravao trener Borca Branislav Krunić, prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca donio prednost Tuzlacima.

Tri minuta kasnije izjednačio je Vranješ. Slobodan udarac za Borac izveo je Bosančić, Mirić je loše zahvatio loptu, koja je došla do Janičića, štoper Banjalučana ju je samo proslijedio do Vranješa, koji je volej udarcem pogodio za brzo izjednačenje. I ovaj pogodak više je posljedica slučajnosti i loše reakcije odbrane Tuzla sitija nego uigrane akcije Borca. Prosudite sami:

Igrao se 83. minut kada je Ubiparip ponovo pogodio za Tuzla Siti i donio tri boda svom timu, pored statične odbrane tima iz Banjaluke.

Veliku priliku imali su Banjalučani u sudijskoj nadoknadi ali je Stojan Vranješ pogodio stativu. Odlično je reagovao fudbaler Borca ali ovaj put nije imao sreće

Banjalučani su tako doživjeli prvi poraz u sezoni u kojoj su dobro startovali i osvojili sjajna četiri boda s obzirom da na terenu još uvijek nisu pokazali kvalitet ekipe koja bi trebalo da se bori za gornji dio tabele. Tuzla siti je prema glu Borca uputila 18 udaraca, i nevjerovatan procenat posjeda lopteod čak 75 posto.