PRVI PORAZ CEDEVITA OLIMPIJE Mornar u Baru nakon preokreta srušio lidera, INCIDENT u završnici

Košarkaši Mornara pobijedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 77:70 i na taj način su slovenačkom timu nanijeli prvi poraz u sezoni, a utakmicu je obilježio incident u kojem je jedan navijač Mornara na 3,6, sekundi do kraja, fizički navijačko trubom napao Rajana Boutrajta.

Boutrajt je prethodno, iako je Mornar odliučio da ne ide na koš Cedeviota Olimpije, ukrao loptu, zakucao sa dvije ruke, a onda je uslijedio opisani incident.

Furiozno je Cedevita Olimpija otvorila utakmicu, serijom 10:0, a nakon šest minuta igra gosti su imali prednost od 14 poena (16:2). Do kraja prve četvrtine Mornar je uspio da smanji na sedam poena (22:15), a na poluvremenu gostujući tim imao je višak od 13 poena (42:29). Uslijedila je sjajna treća dionica Mornara nakon koje su timovi, u odlučujućih deset minuta ušli izjednačeni.

Pet minuta prije kraja meča Mornar je prvi put došao do pet poena prednosti (66:61), a sa čvrstom odbranom domaći tim je zadržao kontrolu rezultata i u posljednje tri minuta ušao je sa sedam poena viška (69:62) što je bilo dovoljno da se upiše treća pobjeda u sezoni.

Najefikasniji u timu Mornara bio je Džejkob Pulen sa 17 poena, dok je Olimpiju predvodio Kodi Miler Mekintajer sa 12 koševa.