PRVI PORAZ REALA Kampaco tragičar kraljevskog kluba, Madar pogodio za pobjedu

Košarkaši Fenerbahčea nanijeli su Real Madridu prvi poraz ove sezone u Evroligi, pošto su poslije produžetka slavili sa 100:99 u meču 11. kola i tako su prekinuli niz od četiri poraza.

Imao je Real +14 na nešto manje od sedam minuta do kraja, Fener se vratio, a onda nadoknadio -4 na 10 sekundi do kraja. U poslJednjem napadu je Kampaco izgubio loptu, a Jam Madar položio za pobJedu na 0,6 sekundi do kraja.

Već u prvoj četvrtini blistao je Kampaco sa 16 poena i dvije asistencije, a Madriđani su imali plus trinaest (29:16). Prišao je Fener na -2 u drugom periodu, probudio i navijače, ali izgubljena lopta Šanlija i promašena trojka Gudurića bili su dovoljni za dvije brze kontre Reala i odbijanje tog naleta Itudisovog tima.

Svaki put kada bi domaćin zaprijetio, kraljevski klub je imao odgovor. Tako je bilo sve do nešto više od tri minuta do kraja – Tavares je dobio petu ličnu, Kalates ubacio trojku za -4 (81:77), a poslije trojke Gudurića bilo je samo dva poena zaostatka. Imao je Gudurić i šut za vođstvo na nešto više od minut do kraja, otvoren pogled sa oko pet metara, ali je promašio. Još jedan smušen napad Reala, ali je Rudi na ofanzivnom skoku, da bi Kampaco pogodio za 85:82 na prodoru.

Kopao je Itudisov tim i uspio trojkom Vilbekina da izbori dodatnih pet minuta.  U produžetku je Fener i poveo poslije trojke Gudurića i koša Hejza Dejvisa (94:92), ali je Kampaco uzvratio prodorom, da bi četiri poena postigao Poarije (98:94). Jedno promašeno Hezonjino bacanje bilo je dovoljno da se Fener vrati u igru i na opisani način da dođe do trijumfa u nevjerovatnoj završnici, prenosi Sport klub.