PRVI SRBIN U MILANU Lazetić debitovao u velikom derbiju Italije

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Kupa Italije pošto su nakon 0:0 iz prvog meča u revanšu savladali gradskog rivala Milan sa 3:0.

Ekipa Simonea Inzagija tako je nastavila lov na duplu krunu, pošto i u Seriji A vode ljutu bitku sa “rosonerima” koji su im glavni konkurenti u trci za Skudeto.

Neroazuri u finalu čekaju pobjednika susreta između Juventusa i Fiorentine gdje će Dušan Vlahović i drugovi na svom terenu braniti prednost od 1:0, stečenu u prvom meču.

Centralna figura u večerašnjem sudaru dva milanska tima bio je Lautaro Martinez koji je sa dva pogotka u prvom poluvremenu trasirao put Interu ka finalu, a pobedu je u 82. minutu potvrdio Robin Gonsens.

Iako rezultat tako ne sugeriše, na revanš meču na “San Siru” viđena je velika borba gdje je svoje šanse i te kako imao i Milan kojem je u 68. minutu poništen i pogodak. Tada je Benaser topovskim udarcem savladao Handanovića za, činilo se 2:1, ali je sudija nakon pregledanog VAR snimka odlučio da poništi gol zato što je, navodno, Kalulu iz ofsajd pozicije zasmetao slovenačkom golmanu.

Ko zna u kom bi smeru otišla utakmica da je odluka sudije bila drugačija, pošto je Milanu zbog pravila gola u gostima, koje i dalje važi u italijanskom kupu, odgovarao i remi sa golovima.

/EPA

Prije spornog momenta viđene su dvije majstorije Lautara Martineza koji je večeras bio neuhvatljiv za odbranu rivala i golovima u četvrtom i 40 minutu donio krucijalnu prednost nominalnom domaćinu. U prvom slučaju asistent mu je bio Darmijan u drugom Korea.

Ovaj meč ostaće upamćen i po debiju mladog srpskog napadača Marka Lazetića, koji je na teren ušao u 86. minutu umesto Leaa. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde svakako će pamtiti ovaj momenat do kraja života, bez obzira na ubedljiv poraz njegovog kluba koji će se sada u potpunosti okrenuti trci za titulu, prenosi SportBlic.

Ali ne samo on. Lazetić je svojim ulaskom u igru postao prvi fudbaler iz Srbije koji je zaigrao za rosonere u istoriji ovog italijanskog velikana, koji je osnovan 1899. godine. Podatak za ponos.