PRVI TRIJUMF GAĆINOVIĆA Radnički slavio na Banjici, DRUGA POBJEDA Mačve

Fudbaleri Radničkog iz Niša su kao gosti savladali Rad na Banjici sa 1:0 u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Jedini pogodak postigao je Dušan Stoiljković u 76. minutu susreta, a ovo je prvi trijumf Nišlija sa novim trenerom Vladimirom Gaćinovićem.

Za 54-godišnjeg Trebinjca ovo je bila druga utakmica na klupi Radničkog, a tim je vodio i u domaćem porazu od Vojvodine (0:1).

Ekipa Mačve je stigla do druge pobjede u tekućoj sezoni Superlige Srbije pošto je na svom terenu savladala Metalac sa 3:1.

Gosti su poveli preko Igora Maksimovića u 14. minutu, ali su Nikola Žakula u 38, Dobrivoje Velemir u 53. iz penala i Nikola Ratković napravili preokret te prekinuli seriju bez pobjede tima koja je trajala više od tri mjeseca.

Plasman: Crvena zvezda 47, Partizan 38, Vojvodina 36, Spartak 30, Čukarički, Proleter po 29, Voždovac 27, Metalac, Mladost po 25, , Radnik, Radnički po 24, TSC 21, Javor, Inđija po 18, Novi Pazar 17, Napredak 16, Zlatibor 15, Rad 13, Bačka 11 bodova.