PRVORAZREDNA SENZACIJA Gruzija najveće iznenađenje Evropskog prvenstva, autsajder začepio usta svim kritičarima

Prvorazredno iznenađenje napravili su fudbaleri Gruzije koji su u meču 3. kola grupe F savladali Portugal i na debiju izborili plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Gruzija je bez dileme smatrana za ekipu kojoj se davalo najmanje šansi na ovom šampionatu, a oni su demantovali sve. Govorili su im da su zalutali, a oni im svima začepiše usta.

Istorijsku pobjedu su ostvarili protiv jednog od favorita za trofej Portugala i sa četiri boda kao jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija idu u nokaut fazu.

Standings provided by Sofascore

Gruzija je do prednosti došla već u 2. minutu kada je Kviča Kvaratskelija šokirao Portugal, a pobjedu je ovjerio Georges Mikautadze u 57. minutu iz penala. On je trenutno najbolji strijelac prvenstva sa tri gola.

Prosto je nevjerovatno kako Gruzija igra na ovom šampionatu predvođena legendarnim fudbalerom, a sada trenerom Vilijem Sanjolom.

Dodajmo i to da je Portugal ostao prvi u grupi bez obzira na poraz.

U osminu finala ide i Turska koja je večeras savaladala Češku s 2:1. Česima je trebala pobjeda kako bi se plasirali u osminu finala, ali nisu uspjeli da savladaju Tursku, a posao im je bio otežan od 20. minuta kada je Antonin Barak dobio drugi žuti odnosno crveni karton.