PUKLA STOTKA Zvezda nanijela katastrofalan poraz Ciboni

Košarkaši Crvene zvezde su bijes zbog poraza na otvaranju Evrolige iskalili u prvom kolu ABA lige protiv Cibone u Zagrebu. Beograđani su nanijeli katastrofalan poraz domaćem timu 104:66.

Nakon uvodne četiri minute gdje se Zvezda mučila, uslijedio je period kada su gostujući košarkaši pogađali sa svih pozicija. Jaka odbrana, jak presing donio je puno izgubljenih lopti Cibone a Beograđani su to sve kažnjavali i došli do plus 19 (28:9).

Već tada se naslutio pobjednik a Zvezda nije popuštala ni u nastavku. Pri kraju treće četvrtine gostujući tim je stekao i maksimalnih plus 41 (84:43), a do kraja su domaći uspjeli samo da ublaže poraz.

Beograđani su sjajno šutirali za tri poena (17 od 41). U timu Zvezde Kori Volden je imao 19, Duop Rit je dodao 17 poena a Džordan Lojd 15 poena.

Kod Cibone Mateo Drežnjak je ubacio 16 poena. Jedina briga je povreda Lengstona Hola koji je podijelio devet asistencija ali je dva puta napuštao parket zbog skočnog zgloba