Radnik ostaje na dnu tabele: Sarajevo slavilo u Bijeljini

Fudbaleri Radnika su poraženi od Sarajeva sa 0:1 u okviru 16. kola Premijer lige BiH tako da će ostati na posljednjem mjestu prvenstvene tabele.

Gosti su u vođstvo došli u 17. minutu kada je Đokanović presjekao jedan pas, a zatim je sa 20-ak metara šutirao, lopta je odskočila i kroz ruke golmana Hodžića otišla u mrežu.

Imali su domaći dobrih prilika za izjednačenje, ali Motika u 42, Sušić u 54, Blagojević u 72, Todorov u 77, Batar u 87. minutu i Pantelić u sudijskoj nadoknadi nisu uspjeli da postignu gol.

Nisu Bijeljinci imali sreće ni u samom finišu kada je lopta zakačila Kurdića i zamalo otišla pored gola.

Sloboda – Velež.

Plasman: Zrinjski 36, Tuzla Siti 31, Sarajevo 25, Borac, Široki Brijeg po 23, Sloboda 22, Željezničar 18, Leotar 16, Rudar Prijedor 14, Velež 13, Posušje 11, Radnik 10 bodova.