RAFA ZA TITULU PROTIV MEDVEDEVA Nadal će imati priliku da osvoji svoju 19. titulu

Novak Đoković se nadao da će doći do četvrte titule na US Openu, dok je Rodžer Federer maštao da će njegov broj grend slem titula biti uvećan za još jedan – do 21, međutim španski teniser Rafael Nadal jedini je od velike trojke došao do završnice posljednjeg grend slema u godini.

Španac je pobedio Italijana Matea Beretinija sa 7:6(6), 6:4, 6:1, i na taj način se plasirao u svoje peto finale US Opena.

Baretini je pružio odličan otpor u prvom setu, došao do taj-brejka u kome je imao i velikih 4:0, međutim Španac je na sebi svojstven način preokrenuo i praktično oteo prvi set, što je vjerovatno uticalo na protivnika i krajnji ishod meča.

U drugom setu Italijan se držao do sedmog gema kada Nadal pravi brejk kojim otklanja sve dileme oko pobjednika. Od tog trenutka drugi teniser svijeta je prepustio Beretinuju samo dva gema i uspio da dođe nadomak trofeja.

U pokušaju da dođe do četvrte titule na US Openu, a ukupno 19. na grend slemovima, Nadalu će se u finalu suprotstaviti Rus Danil Medvedev, koji je sa 3:0 u setovima bio bolji od Grigora Dimitrova.