RAMOS POKVARIO JUBILEJ Nakon 25 uspješnih penala, Španac nije realizovao dva vezana

Kapiten Španije Serhio Ramos do kraja života pamtiće utakmicu protiv Švajcarske (1:1).

Iskusni defanzivac odigrao je u Bazelu 177. utakmicu u dresu “crvene furije” i tako prestigao legendarnog italijanskog golmana Đanluiđija Bufona na listi evropskih fudbalera koji su odigrali najviše utakmica u dresu sa državnim grbom.

Ipak, veliki jubilej, štoper Reala obilježio je na razočaravajući način. Naime, Ramos je, poslije 25 uspješnih penala, protiv Švajcarske čak dva puta bio neprecizan i to u 57. minutu kada je udarac odbranio Jan Zomer, kao i u 80. minutu.

– Da je bio treći penal, šutirao bi ga Ramos. On će šutirati sve penale na svakoj utakmici – poručio je Luis Enrike.