RAPSODIJA ZVEZDE Drugi trijumf Beograđana na krilima Simanića i Berona

Crvena zvezda je ostvarila drugu pobjedu u Evroligi! Beograđani su odigrali tri sjajne četvrtine i zabilježili su trijumf nas Himkijem 90:78. Sjajnom igrom u odbrani, te napadačkom rapsodijom Boriše Simanića, Bilija Berona i Stratosa Perperoglua crveno-bijeli su došli do sigurne pobjede.

Crvena zvezda je odlično počela meč, na krilima Boriše Simanića domaći su poveli 8:0. Međutim, Beograđani su rano ostali bez kapitena Branka Lazića. Janis Tima je u borbi za loptu udario košarkaša Zvezde koji je uzvratio, a sudije su neopravdano isključile samo kapitena domaćih.

Himki je uspio do kraja prve četvrtine da uhvati priključak a sudije su nastavile da griješe pretežno na štetu domaćih igrača. Prišli su Rusi na 22:23, ali je sjajni Stratos Perpegoglu ubacio 12 poena za šest minuta i odveo Zvezdu na plus 16(45:29). Ipak, nekoliko ishitrenih šuteva omogućili su gostima da smanje zaostatak.

Ruski tim je nakon poena Dairisa Bertransa (3+1) smanjio na 50:45, ali se u trećoj četvrtini raspucao Bili Beron. Amerikanac je ubacio deset poena i inicirao novu seriju 16:0 pa je domaći tim otišao na 66:47. Tima je na kratko trojkom prekinuo seriju beogradskog tima, koji je nastavio sa odličnom odbranom i poenima, pa je prednost porasla na plus 26 (80:54).

Velika razlika kao da je opustila domaće na početku poslednje četvrtine. Zvezda je došla do plus 27 a onda je Himki napravio seriju 14:0 i vratio neizvjesnost u meč. Ipak sa četiri vezana poena Lorenzo Braun je odbio nalete gostiju za drugi trijumf Beograđana.

U pobjedničkom timu sjajnu partiju je pružio Boriša Simanić koji je imao 18 poena i 4 blokade, dok je Bili Beron imao poen manje. Stratos Perperoglu  je dao 15 poena.

Beogradski tim će i u naredna dva meča biti domaćin. Prvo će dočekati Real Madrid, pa Asvel Vilerban.