REAL IZDRŽAO NA ENFILDU Madriđani preko Liverpula do polufinala, Siti preokretom slavio u Dortmundu

Real Madrid i Mančester Siti su obezbijedili plasman u polufinale Lige šampiona.

Rival “kraljevskom klubu” u narednoj rundi biće Čelsi, dok će se “građani” sastati s Pari Sen Žermenom.

Poslije 3:1 na svom terenu španski tim je na “Enfildu” izdržao sve napade Liverpula, koji je imao nekoliko prilika, ali nije uspio da postigne gol.

“Redsi” su napadali od starta, dobre prilike propustili su Mohamed Salah dva puta, Džejms Milner i Roberto Firmino.

Kako se meč bližio kraju gosti su bili opasniji, međutim Žunior Vinisius i Karim Benzema nisu uspjeli zatresti mrežu, tako da je ostalo 0:0.

Pep Gvardiola je konačno uspio da uvede ekipšu Mančester Sitija u polufinale, a poslije 2:1 na svom terenu njegovi izabranici su savladali Borusiju u Dortmundu istim rezultatom.

Domaći su poveli u 15. minutu kada je Džud Belingem preciznim udarcem pogodio gornji lijevi ugao, golman engleskog tima Ederson Santana de Moraeš je dodirnuo loptu, ali nedovoljno da spriječi pogodak.

Preuzeli su gosti inicijativu poslije primljenog pogotka, stvarali šanse, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću žuto-crnih.

Posdlije sedam minuta igre u nastavku Emre Džan je nespretno i nepotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija je dosudio najstrožu kaznu, a zatim je sačekao potvrdu iz VAR sobe poslije čega je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač penala bio je Rijad Marez. Nakon toga igrači Borusije su “potonuli”, što je iskoristio Fil Foden i sjajnim udarcem van šesnaesterca u 75. minutu pogodio bliži ugao za konačnih 1:2.