REAL NASTAVLJA TRKU Benzema za nadu "kraljevskog kluba"

Fudbaleri Real Madrida nastavili su trku za Barselonom u prvenstvu Španije nakon što su na svom terenu savladali Valensij 3:0, u derbiju 29. kola.

FOTO JUANJO MARTIN

“Kraljevski klub” je na praznom stadionu ”Santijago Bernabeu” efikasnijom igrom u drugom poluvremenu došao do važne pobede i ostao dva koraka iza prvoplasirane Barselone.

Valensija je postigla pogodak preko Rodriga u 24. minutu, pošto se ubacio iz drugog plana. Ipak, VAR je presudio da je bilo ofsajda drugog igrača. Milimetri su presudili, ali je sudija Sančes donoo odluku da pogodak poništi. Potom je Real predvođen raspoloženim Edenom Azarom zaigrao bolje.U 61. minutu Belgijanac je sjajno pronašao Benzemu koji postiže gol. Do kraja je briljirao Marko Asenio. Prvo je postigao gol u 74. Minute, da bi zatim asistirao Benzemi za drugi gol.

• Alaves Sosijedad 2:0
  • Real Madrid – Valensija 3:0

Plasman: Barselona 64, Real Madrid 62, Sevilja 51, Atletiko 49, Sosijedad 47, Hetafe 47, Viljareal 45, Valensija 43, Granada 42, Bilbao 39, Osasuna 35, Levante 35, Alaves 35, Betis 34, Valjadolid 33, Eibar 28, Selta 26, Majorka 25, Espanjol 24, Leganes 23.