Realni ciljevi ili samo san: Miloš Teodosić u paklenom ritmu želi 3 vezane pobjede u Evroligi

Dvije utakmice u Španiji, dva šuta za tri poena za pobjedu i dva promašaja.

Rečenica koja najbolje opisuje četiri dana ekspedicije Crvene zvezde na Pirinejskom poluostrvu. Šampion Srbiji se kući vraća sa dva poraza od Valesnije i Baskonije i skorom 0-7 u gostima.

Crvena zvezda je ispucala sve kredite i sve su joj manje šanse da se nađe u borbi za prvih 10 pozicija koje vode u plej-of. Toga je svjestan i najiskusniji prvotimac crveno-bijelih Miloš Teodosić koji je pred ekipu postavio visoke ciljeve u naredna tri kola.

– Imamo naredne tri utakmice Albu, Real i Makabi (sve u Beogradu) za koje moramo da se skocentrišemo i sve tri pobijedimo da bismo se vratili na pobjednički kolosek i uhvatili priključak sa ostalim ekipama – poručio je Teodosić iz Vitorije i dodao:

– Kod kuće igramo sa većim samopouzdanjem i uz pomoć naših navijača. Potrebna nam je jedna utakmica na strani da se situacija promijeni i nadam se da će ona doći.

Iskusni plejmejker je analizirao utakmicu protiv Baskonije.

– Mislim da smo igrali duži period bolju odbranu, zalagali smo se više. Opet smo primili dosta poena u prvom poluvremenu, ali uspjeli smo da se vratimo, imali smo šut za pobjedu. Trebalo nam je malo sreće, nadam se da će nam se vratiti u nekoj drugoj utakmici. Ostaje žal za pobjedom, omašili smo previše zicera, pogotovo u prvom poluvremenu – istakao je Teodosić, prenosi Maxbet sport.