(FOTO) REMI NAJREALNIJI Mikić odnio bod iz Borika, Klimavec promašio pobjedu

Rukometaši Borca i Slobodne remizirali su u derbiju osmog kola Premijer lige 22:22 u utakmici koja je ponudila mnogo uzbuđenja i do samog kraja bila krajnje neizvjesna.

Banjalučani su imali napad za pobjedu, ali je Andrej Klimavec pogodio stativu praktično u posljednjim sekundama.

Utisak je da je po bod na kraju bio najpravedniji jer nijedna ekipa nije uspjela da iskoristi svoje šanse i prelomi meč. Kao što se moglo očekivati, odbrane su bile dominantne, golmani odlični, dok je u napadu škripalo i kod jednih i kod drugih.

Rivali su bili vrlo motivisani i naoštreni, možda i zbog činjenice da se u Borik vratio dugogodišnji član Borca Mirko Mikić.

U prvom poluvremenu viđen je tvrd rukomet, a Tuzlaci su pokazali da su odlučni da dođu do bodova.

“Grizli” su u odbrani i zaustavili bekove domaćih, naročito Andreja Klimaveca koji je postigao jedan gol, dok je Vladimir Zalevski imao nekoliko nekarakterističnih grešaka.

Pokušao je Mirko Mikić da kontrolisanom igrom u napadu stiže do rješenja i da nije bilo raspoloženog Nebojše Grahovca na golu rasplet bi bio nepovoljniji za Banjalučane koji su sa dva gola u finišu poluvremena uspjeli da stignu do 12:12.

U drugom dijelu viđena je ista slika na terenu, s tim što je Borac bio u vođstvu, ali nije uspio da prelomi meč. Razigrao se Klimavec, ali je Zalevski bio zatvoren. Na dugoj strani Mario Pavlak je odigrao majstorski i vodio svoj tim do boda. Meč je završio sa devet golova, dok je Klimavec dao šest za Borac.

Banjalučani u narednom kolu gostuju ekipi Konjuha.