REMI U BEČU Mbape spasio Francuze, Modrić pokrenuo Hrvate

Fudbalske reprezentacije Austrije i Francuske igrale su neriješeno 1:1, dok je Hrvatska kao gost pobijedila Dansku 1:0 u mečevima trećeg kola Grupe 1 Divizije A UEFA Lige nacija.

Austrija je na „Ernts Hapel“ stadionb u Beču povela u 38. minutu poslije akcije Marka Arnautovića. Fudbaler srpskog porijekla poslao je loptu na krilo do Štefana Lajnera, uslijedio je centaršut i egzekucija Andreasa Vajmana.

Trikolori su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu. Ređale su se prilike i poluprilike da bi konačno Kilijan Embape izjednačio u 83. minutu.Golgeter PSŽ-a mogao je samo par minuta kasnije da donese potpun preokret, ali je poslije intervencije golmana Patrika Penca pogodio samo prečku.

Danska je nakon dvije startne pobjede doživjela prvi poraz, a Hrvatska stigla do prve pobjede.

Na stadionu Parken u Kopenhagenu gostujući fudbaleri slavili su rezultatom 1:0. Igrao se 70. minutu, akciju je započeo kapiten Modrić, a Mario Pašalić je poslao iza leđa golmana Šmajhela.

Po jedan meč odigran je u Divizijama B, C i D.

U okviru Divizije B Grupe 2 u Tirani je Albanija poražena sa 1:2 od selekcije Izraela.

U Diviziji C Grupa 3 Kazahstan je kao gost igrao neriješeno 1:1 sa Belorusijom.

U posljednjoj Diviziji D Andora je kao domaćin pobijedila Lihtenštajn sa 2:1.