REMI U DERBIJU Kulašin donio bod Borcu na Grbavici

Derbi susret 1. kola Premijer lige BiH, između Željezničara i Borca, završen je bez pobjednika - 1:1.

Banjalučani nisu dobro igrali u prvom poluvremenu, pa su domaći sasvim zasluženo došli do gola prednosti u 43. minutu, kada je Petar Bojo iskoristio lošu reakciju Aleksandra Vojnovića i Đorđa Milojevića, te zatresao mrežu nemoćnog Nikole Ćetkovića.

Mučili su se crveno-plavi i većim dijelom drugog poluvremena, a kada se činilo da će u odbranu titule krenuti porazom – stigli su do boda.

Igrao se 88. minut kada je poslije topovskog udarca panajotisa Moraitisa golman Josip Bender odbio loptu, do koje je došao bivši igrač Željezničara Enver Kulašin i sproveo je u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi gosti su mogli i do sva tri boda, Goran Zakarić je odlično izveo slobodan udarac, ali je Bender paradom uspio da izbaci loptu u korner.