REMI U ISTOČNOM SARAJEVU Željezničar vodio 2:0, pa spasavao bod

Fudbaleri Slavije i Željezničara odigrali su neriješeno 2:2 u zaostaloj utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske, a utakmica je posebno u drugom dijelu donijela pravu dramu.

Banjalučki tim je imao vođstvo od 2:0, ali se domaćin nije predavao i na kraju je uspio da dođe do boda. Gosti su poveli u 29.minuti kada je Danilo Teodorović iskoristio grešku odbrane Slavije. Na 2:0 je povisio Darko Banjac u 56.minuti.

Slavija je tek tad zaigrala kako kako se od nje očekivalo. Uslijedili su naleti domaćin koji su krunisali golom Nikole Bjeloša u 65.minuti. Konačan rezultat  postavio je Amar Beširevuć koji je odlično reagovao na centaršut Milana Muminovića i pogodio mrežu.

Mogli su domaći i to potpunog preokreta ali nisu imali sreće jer je Nikola Bjeloš pogodio stativu a u finišu se istakao i Krstan Bunić sa dvije odbrane. Meč je inače igran na pomoćnom terenu FK Slavije sa vještačkom travom zbog padavina.