REMI U IVANJICI Jevtović u završnici donio bod Zvezdi

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerješeno protiv Javora u Ivanjici rezultatom 1:1.

FOTO G. SRDANOV/RAS SRBIJA

Izuzetno zanimljivo je počelo u Ivanjici. Javor je prvi imao solidne prilike. Prvu pravu ipak, napravila je Crvena zvezda, ali je Mirko Ivanić propustio zicer. Tačnije, golman Lazović je uspeo da odbrani udarac iz blizine.

Tražili su navijači i igrači Javora jedanaesterac u 10. minutu, ali sudija Piper je odlučio da je Rodićev start bio čist. A, u 24. minutu, domaći igrači su šokirali rivala. Fantastičnu akciju krunisao je golom Nikola Petković. Sjajna asistencija za Mrkaića.

Željeli su crveno-beli što pre da odgovore Ivanjičanima. Pokušaj Bena otišao je preko gola, a Ričmond Boaći je na samom kraju prvog dela igre propustio veliki zicer. Posle odličnog kontranapada, Lazović je sjajno reagovao.

Bilo je posla i za Milana Borjana. Zvezdin golman je posle snažnog udarca Mrkaića odlično reagova, a poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 za Javor.

Ni ulazak Tomanea umesto Kanjasa na startu drugog poluvremena, nije pomogao crveno-belima da stignu do ranog gola i izjednačenja u nastavku.

Pokušavali su prvo Vulić i Ben, ali bez uspeha. U 65. minutu posle duela Boaćija i golmana Javora, napadač crveno-belih se na trenutak onesvestio, ali se srećom brzo pridigao nakon intervencije lekarske ekipe.

Pet minuta kasnije moglo je da bude 2:0 za Javor. Milunović je spasio Zvezdu. Defanzivac crveno-belih je izbacio loptu sa gol linije, pa su domaći od svega dobili samo korner,

Pritiskala je Zvezda žestoko, Boaći se potpuno oporavio nakon sudara sa Lazovićem, uspio je i da postigne gol, ali on je u 75. minutu poništen zbog ofsajda.

Pokušavao je u finišu ponovo Vulić, prvo je bio neprecizan iz slobodnog udarca, a potom je u 84. minutu šutirao i preko gola.

I, konačno su crveno-bijeli uspeli da slome odbranu Ivanjičana. Učinio je to Milan Jevtović u 87. minutu. Boaći je poslao loptu prema rezervisti, koji je lako savladao golmana Lazovića.

Utakmica je završena, Javor je izdržao do kraja utakmice i osvojio je veliki bod protiv šampiona Srbije.

U sudijskoj nadoknadi vremena Ben je imao odličnu priliku, ali se ponovo istakao golman Javora