REMI U KRUPI Dujaković pogodio bod iz penala u 90. minutu

Fudbaleri Krupe odigrali su nerješeno protiv Širokog 1:1 u utakmici 21. kola Premijer lige BiH. Poveo je Široki u 53. miniutu preko Ikića, a pod domaćem timu donio je Dujaković u 90. iz penala.

Prvu priliku na utakmici imali su fudbaleri Krupe. Dujaković je sjajno uposlio Tonija Jovića, ovaj se ubacio iz drugog plana i sam izašao pred golmana Miškića ali čuvar mreže Širokobriježanma u ovoj situaciji odlično je reagovao.

Krupa je imala terensku inicijativiu u prvpom dijelu, a jedini put kada su gosti zaprijetili bilo je u 40. minutu. Mato Stanić je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lošpta otišla pored gola.

Novu šansu Krupljani su propustili u 43. minutu, Rakić je prošao sam po liojevoj strani, ušao u šesnaesterac, dobro šutirao ali je opet Miškić odlično intervenisao.

Prvu prilikun u nastavku gosti su uspjeli da iskoriste. Krupa je na svom, dijelu terena izgubila loptu, a onda nju je Kjurić prenio do šesnaestereca Domaćih, uposlio Ikića, a ovaj preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca uspio da matira Kolaka.

U dobroj situaciji za Krupu bilo je Ćivić u 59. minut, ali je glavom sutirao preko gola. Novu priliku za domaće špropustio je Dujaković u 79. minutu, naklon duplog pasa izašao je ponovo pred golmana Miškića koji je još jednom odlično intervenisao.

Samo minut kasnije Muminović je centrirao, Makitan šutirao glavom, ali pravo u golmana gostiju.

U 86. miniutu istakao se i golman Krupe, Jurilj je dobio dubinsku loptu u prazan prostor, krenuo sam ka golu ali je kolak istrčao na nekih 30 metara pod svog gola i presekao loptu.

Krupa do izujednačenja dolazi u 60 minutu, nakon jedne duge akcije Vukomanović je ubacio loptu, ona je pogodila Obšivača u ruku. Sudija Sabrija Topalović pokazao je na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Nikola Dujaković za 1:1.