REMI U LAVOVU BiH sa dvije pobjede do kraja kvalifikacija ide u baraž

Reprezentacija BiH je remijem u Lavovu protiv Ukrajine (1:1) sebi stvorila dobru šansu da zauzme drugo mjesto u grupi D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i izbori baraž.

Izabranici selektora Ivajla Peteva će do kraja takmičenja ugostiti Finsku i večerašnjeg rivala, Ukrajince, a sa dvije pobjede biće sigurno druga.

Domaći su poveli u 15. minutu kada je Viktor Cigankov prošao po lijevoj strani i asistirao za Andreja Jarmolenka koji nije imao težak zadatak da pošalje loptu u mrežu Ibrahima Šehića.

Poslije primljenog gola gosti su preuzeli inicijativu, a domaći su čekali kontranapad i u 24. minutu jednu takvu ituaciju su umalo iskoristili, ali je Šehić zaustavio šut Aleksandra Timčika.

Pet minuta kasnije i Cigankov je bio u dobroj prilici, ali je šutirao pored gola.

Selekcija BiH je do kraja poluvremena zaprijetila preko Seada Kolašinca i Smaila Prevljaka, ali se rezultat nije mijenjao.

Poslije četiri minuta igre u nastavku Adi nalić je bio u dobroj prilici, ali je sa šest metara glavom poslao loptu pored stative, da bi u sljedećem napadu opasno zaprijetili Ukrajinci, međutim timčuk je iskosa sa desne strane poslao loptu za malo pored dalje stative.

Kapiten Bih Edin Džeko je u 69. minutu topovski šutirao, ali je iskusni Andrej Pjatov uspi da loptu, koja bi završila pod prečkom, izbaci u korner.

Igrao se 77. minut kada je miroslav Stevanović uputio dobar centaršut za Anela Ahmedhodžića koji se sjajno snašao i pogodio donji lijevi ugao protivničkog gola za 1:1.

U samom finišu meča selekcija Ukrajine je žestoko napadala, a BiH se uspješno odbranila.

Rezultati 8. kola: Kazahstan – Finska 0:2, Ukrajina – BiH 1:1.

Plasman: Francuska 12, Ukrajina 9, Finska 8, BiH 7, Kazahstan 3 boda.

Raspored do kraja kvalifikacija: 9. kolo, 13. novembar: BiH – Finska, Francuska – Kazahstan, 10. kolo, 16. novembar: BiH – Ukrajina, Finska – Francuska.