REMI U LIBERECU Zvezdina pobjeda ostala na stativi, žrijeb u ponedjeljak

Crvena zvezda je remijem u Liberecu (0:0) završila takmičenje u grupnoj fazi Lige Evrope i sada sa nestrpljenjem očekuje žrijeb u ponedjeljak.

Beograđani su protiv Slovana u drugom dijelu bili bolji, ali su najveću šansu propustili u 41. minutu, kada je Ben pogodio stativu.

Slovan i Crvena zvezda su odigrali veoma loše prvo poluvrijeme. U meču koji je bio bez rezultatskog značaja, dva tima su više vodila računa o što sigurnijim dodavanjima i da ne naprave kakvu grešku u blizini svog gola.

Slovan je nekoliko puta prijetio udarcima iz daljine preko Moskere, pa i Mare iz slobodnog udarca, kada je Milan Borjan sjajno odbranio.

U finišu prvog dijela Beograđani su napravili najbolju priliku. Nakon centaršuta Ben se sjajno snašao i šutirao, ali je krilni igrač pogodio stativu.

Na startu drugog dijela Zvezda je pokazala veliku želju da dođe do sva tri boda. Prvo je udarac Ivanića zaustavio Knobloh. Nakon kornera se zatresla mreža domaćih, ali se Diego Falčineli poslužio rukom.

U 68. minuti Veljko NIkolić je imao veliku šansu. Dobio je mladi vezista idealan pas i poslao je loptu preko gola.

Sadilek je na drugoj strani pokušao iskosa da iznenadi Milana Borjana, ali je kapiten crveno-bijelih bio skoncentrisan. Nakon toga još jednom je pokušao Nikolić.

Crvena zvezda će u ponedjeljak u 13 časova saznati rivala u narednoj fazi Lige Evrope a Beograđani nisu među nosiocima.