Rudar preokretom stigao do velika tri boda, Leotar poražen u Tuzli

Fudbaleri Rudar Prijedora su ostvarili važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Izabranici trenera Srđana Marjanovića su na “Pecari” savladali Široki brijeg sa 3:1, a bili su autori sva četiri pogotka.

Autogol je u 45. minutu postigao Mario Sajak, pa su domaći na pauzu otišli sa prednošću.

Ipak, Nemanja Pekija u 78, te Tomislav Knežević u 84. i četvrtom minutu sudijske nadoknade donijeli su preokret za velika tri boda.

Trebinjski Leotar je poražen od Slobode u Tuzli, a jedini pogodak postigao je Mladen Veselinović u 39. minutu.

Velež – Posušje (18 časova).

Plasman: Zrinjski 70, Tuzla Siti 46, Borac 43, Sarajevo 39, Željezničar 37, Široki Brijeg 33, Velež 31, Sloboda 29, Posušje 25, Leotar 24, Rudar Prijedor 22, Radnik 21 bod.