RURSKI DERBI PRIPAO BORUSIJI Dortmund deklasirao Šalke za 800. bundesligašku pobjedu (VIDEO)

Borusija Dortmund je bila ubjedljiva protiv Šalkea u derbi susretu 26. kola Bundeslige koja je nastavljena danas poslije pauze izazvane korona virusom.

Žuto-crni su protiv velikog rivala zatresli mrežu četiri puta, a prvi pogodak na njemačkim terenima poslije nastavka prvenstva postigao je Erling Haland na asistenciju Torgena Azara u 29. minutu. Norvežanin je tako stigao do desetog gola u sezoni.

Rafael Gereiro je u posljednjem minutu prvog poluvremena povisio na 2:0, a kada je Torgen Azaru trećem minutu nastavka povisio na 3:0 bilo je jasno ko će da osvoji svatri boda. Gerero je u 63. minutu svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:0.

Bila je ovo ukupno 800. pobjeda ekipe iz Dortmunda u Bundesligi, a ostvarena je u rurskom derbiju protiv najvećeg rivala.

Kiks je napravila ekipa RB Lajpciga koja je na svom terenu remizirala sa Frajburgom (1:1), te je tako dozvolila Borusiji da joj pobjegne na tri boda razlike.

RB Lajpcig – Frajburg                 1:1

Ajntraht – Borusija M.            (18.30)

Nedjelja:

Keln – Majnc                              (15.30)

Union Berlin – Bajern                (18)

Ponedjeljak:

Verder – Bajer Leverkuzen     (20.30)

Plasman: Bajern 55, Borusija Dortmund 54, RB Lajpcig 51, Borusija Menhengladbah 49, Bajer Leverkuzen 47, Volfzburg 39, Frajburg, Šalke po 37, Hofenhajm 35, Keln 32, Herta 31, Union Berlin 30, AjntrahtFrankfurt 28, Augzburg 27, Majnc 26, Fortuna Dizeldorf 23, Verder Bremen 18, Paderborn 17 bodova.