RUTINSKA POBJEDA FRANCUZA Benzema promašenim penalom obilježio povratak

Reprezentacija Francuske je u prijateljskoj utakmici u Nici sa 3:0 savladala Vels.

Bio je ovo povratnički meč za Karima Benzemu, koji je dres “trikolora” obukao poslije pet godina i 10 mjeseci, a nije uspio da dođe do pogotka.

Iskusni napadač u 27. minutu nije iskoristio penal, koji je zaustavio golman gostiju Deni Vord.

Golove za tim selektora Didijea Dešama postigli su Kilijan Mbape u 35, Antoan Grizman u 48. i rezervista Usman Dembele u 79. minutu, nakon što je Benzema pogodio stativu.

Velšani su od 26. minuta igrali sa igračem manje, jer je Niko Vilijams dobio crveni karton zbog igranja rukomn, što je prethodilo penalu.

Njemačka je odigrala samo 1:1 s Danskom, a Holanđani su takođe remizirali. Bilo je 2:2 u duelu sa Škotskom.