RUTINSKI Francuska pred meč sa BiH bez problema savladala Kazahstan

Fudbaleri Francuske su savladali Kazahstan na gostovanju rezultatom 2:0 i izbili su na čelo grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Francuska je, očekivano, od samog početka kontrolisala meč, Ousmane Dembele je na asistenciju Martiala pogodio sa ivice kaznenog prostora za 1:0.

Pobjednik je riješen krajem prvog dijela meča kada je u 44. minutu, nakon kornera Sergij Malij pogodio sopstvenu mrežu.

Prva zvijezda Francuske, Kilijan Mbape na teren je ušao tek u nastavku umjesto Marsijala, međutim, igrali su izabranici selktora Dešama sa pola gasa pa se rezultat nije mijenjao.

Francuzi u srijedu u trećem kolu gostuje kod reprezentacije BiH, a meč će se igrati na stadionu “Grbavica”. Francuska je lider sa četiri boda, Finska, BiH i Ukrajina imaju po jedan bod, a na začelju tabele je Kazahstan koji nije osvojio nijedan.