ŠAMPION PORAŽEN NA GRBAVICI Spuštena zavjesa na ovu sezonu Premijer lige BiH

Fudbaleri Borca poraženi su u posljednjem kolu Premijer lige BiH od ekipe Željezničara sa 2:1.

Nije bilo prevelikog rezultatskog značaja u utakmicama koje su preostale da se odigraju u Premijer ligi, s obzirom da je kolo prije kraja prvenstva već sve bilo riješeno.

Šampion, ekipa Borca gostovala je na Grbavici. Vinko Marinović izašao je u kombinovanom sastavu, a prije početka meča vidjeli smo džentlmenski potez od strane Plavih, koji su uručili buket cvijeća kapitenu Borca, Aleksandru Subiću u znak čestitke na osvojenoj tituli.

Već u prvom poluvremenu Željezničar je stekao veliku prednost. Aleksandar Boljević dovodi Plave u vođstvo golom u 19. minutu. Isti igrač povisio je na 2:0 u 30. minutu, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Čuvao je prednost Željezničar i kada se činilo da će upisati siguran trijumf, Borac je uspio da unese neizvjesnost u meč. Jovo Lukić smanjuje na 2:1 u 76. minutu.

Ipak nisu uspjeli crveno-plavi da se u potpunosti vrate u meč, pa su 3 boda ostala na Grbavici.

Borac je sezonu završio na 1. mjestu sa 78 bodova, dok je Željezničar šesti sa 43 boda.

Posušje je na domaćem terenu slavilo protiv Zvijezde 09 sa 2:0, dok su Široki Brijeg i Sarajevo podijelili bodove, a bilo je 2:2.

Ranije danas Sloga i GOŠK odigrali su 1:1, dok je Zrinjski u Konjicu savladao Igman sa 4:1.